Фактори на въздействие върху бъдещето на труда
Обещаното продължение от предишната статия, отново в авторство на г-жа Яна Пенкова:
Обещаното продължение от предишната статия, отново в авторство на г-жа Яна Пенкова:
Настоящата статия е разработена от г-жа Яна Пенкова, която споделя по темата:
През септември т. г. ЦРЧРРИ проведе първите успешни процедури по валидиране на знания и умения. Тепърва заемаща своето място в портфолиото от услуги, предлагани от Центъра, за редица потребители на услугата валидирането е ключ към по-добри възможности за трудова реализация, запазване на работното място, по-добро кариерно развитие и възнаграждение.
Какво е това валидиране?
Валидирането е признаване на вече придобити чрез неформално обучение и учене и/или чрез практически опит знания, умения и компетентности.
Как може да се валидирате?
От тук можете да изтеглите необходимото заявление: ТУК
„Търсенето на работа – наука или изкуство“ – озаглавих темата така, защото това умения обединява и двата полюса. Специалистите са синтезирали стъпки и правила, чрез които начинанието за търсене на работа да се увенчае с успех.
Човешките желания и потребности са онази сила, която осигурява и съхранява смисъла за живот у хората. Тази сила в научната литература се разглежда и обследва като мотивация и енергия на личността за саморазвитие. Мотивацията е индивидуална характеристика, в сложна симбиоза със способностите и потребностите на всеки човек.
По тази тема е важно първо да коментираме дали средата за комуникация има отношение към определяне на такива правила. Дали тези правила не са изначални?
„Нетикет“ е нов термин, с който се определят нормите на поведение в контекста на общуването, комуникацията и взаимодействието на хората в новата, дигитална, електронна среда. Неговото възникване естествено се обуславя от новите условия, които предоставят непрекъснатата употреба на електронните средства и приложенията за интернет - връзка.
Не случайно темата за позитивите и негативите от приложението на IT – технологиите в ежедневието е публикувана в раздел „Здравеопазване“ на настоящата мрежа. Логиката беше в контекста на признаването на „зависимостта от интернет връзка“ като болестно състояние.
Тази статия е провокирана от мнението на участници в курсовете за професионална квалификация на ЦРЧРРИ, които изложиха становище по темата „Какво ни дават и какво ни отнемат IT – технологиите в контекста на комуникациите“.